Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 05.11.2012 09:13:42 

Carry Ball Hardy Horde

Závody

MČR v dogdancingu
7.11.09, Praha Letňany
 
Kerry a Comík získali v kategorie dvojic 2.místo!
 

Bye-bye Summer DiscDog Fun Weekend   Výsledky
17.-18.09, Dvůr Králové nad Labem
 
Do Dvora jsem se těšila už dlouho dopředu. Tak týden před závody jsme se domlouvaly, že pojedeme co nejdřív, abychom měly vůbec kde stanovat... :-D  Počasí se ale dost zhoršilo, a tak jsme nakonec obě noci přespaly v autě. Od minulých dogfrisbee závodů, které byly někdy v půlce července, jsme skoro vůbec netrénovali, pouze jsme zúčastnili asi třech předváděček ve freestylu. Kerrys běhal za disky jako vždy s nadšením a vychytal co se dalo. Horší to bylo se mnou, jelikož na dálku a ani na přesnost stále házet neumím. V TimeTriali jsem u prvního kola několikrát přešlápla startovní čáru a v druhém kole jsem polovinu hodů hodila do země nebo moc málo. V Quadrupedu jde o to hodit co nejdál, takže mých 28,5m je dost málo. Dogdartbee jsem konečně házela trochu lépe, takže mi Kerrys všechny disky vychytal. Tentokrát bylo dogdartbee uděláno tak, že se házelo 9 disků hned za sebou (dříve byly 3 hody po 3 kolech) Mně toto vyhovovalo víc, jelikož jsem se rozházela, a Kerry s 9 hody za sebou taky neměl žádný problém. V Minidistance jsme udělaly s Aničkou pokus a vyměnily si psy. Takže jsem měla Comíka. V prvním kole mi vychatal celkem dost disků a v druhém kole jsem opět házela do země... I když počasí zrovna moc nevyšlo (hlavně v neděli), závody jsme si skvěle užili:-)
 

Rychlejší než vítr
11.10.09, Mělník
 
Pink Pirates 1.divize:
Speed Trial: 4. místo, nej.čas 18,66s
Double Elimination: 3.místo, nej.čas 18,90s

Fitmin Cup
3.10.09, Nymburk
 
jumping: 3.místo /z 30 (1chyba)
zkouška LA2: DIS
agility: 5.místo /z 30 (1odmítnutí)
 
Jumping jsme zaběhli v nejrychlejším čase, ale spadla nám jedna tyčka. Zkoušku jsme až do poslední překážky běželi čistě, po předposlední překážce mi ale Kerrys utekl na jinou skočku. V agility jsme měli špatný náběh do slalomu. Kerry běhal moc hezky a já jsem taky moc spokojená. Myslím, že agilitní sezonu jsme ukončili parádně.

MR ve flyballu                     výsledky
6.9.09, Mladá Boleslav
 
Pink Pirates
Speed Trial: 2.místo, čas 18,31s
Double Elimination: 6.místo, čas 18,81s

Fitmin Cup
30.8.09, Česká Třebová
 
Juming -DIS
Zkouška LA2 - DIS

Happy míček   výsledky, fotky,
22.-23.8.09, Litoměřice
 
Byl to skvělý turnaj. V sobotu se nám podařilo v sestavě Adélka-Fári-Bora-Kerry zaběhnout nejlepší čas celého turnaje a rekord družstva 18,00s!
 
Pink Pirates, 1.divize:
so - Round Robin 3.místo, nej.čas 18,00s
ne - Double Elimination 5.místo, nej.čas 18,86s

Agility závody     výsledky + fotky
8.8.09, Opatovice nad Labem, rozhodčí Petr Rybář
 
Jumping: DIS
Zkouška LA2: DIS
Agility: asi 13.místo (2chyby - shozená laťka, chyba ve slalomu)
 
Byly to povedené závody, skvělá organizace, dostali jsme spoustu dárečků při prezenci (hlavně oceňuji ty čokolády:-)), škoda jen, že v okolí cvičáku
není moc prostoru na venčení. První dva běhy jsme zaběhli strašně a agility už docela šlo..
 

Otevřené mistrovství BCCCZ (fly)
2.8.09, Brno
 
Pink Pirates: 1.divize 5.místo
 

Ústecký psí festival   fotky, výsledky
12.7.09, Ústí nad Labem
 
Freestyle Starters: 9.místo /13
Super Minidistance: 19.místo /z 37
 
Tyto závody jsem si nechtěla nechat ujít, protože to byl pravděpodobně poslední freestyle, kde jsme mohli závodit v kategorii začátečníků, a taky to jsou nejspíš naše poslední frisbee závody do konce roku. Byl to dost náročný den: ráno vstávání v 3.30, v Praze přeběhnout z hlavního nádraží na masarykovo opravdu nejde stihnout za 5min (s velkým nákladem - židlí a boudou), poloběh do kopce z nádraží v Ústí na místo závodů, příchod pozdě a zjistišení, že jsem vzala špatné CD - bez hudby...
Myslím, že na tyto závody jsme se lépe připravili než na minulé v Tovačově. V Tovačově jsem měla naplánovaných jen pár hodů na začátek a pak už jsem jen někam házela disky. Do Ústí jsem měla naplánovanou celou sestavu, takže jsem ani moc neimprovizovala a přesně jsem věděla, co a jak bude následovat. Z prvního kola jsem měla skvělý pocit. Hodnocení rozhočích naší první sestavy bylo hodně rozdílné, jeden nám dal něco přes 3body a jedna dokonce 7 bodů (pravidla EDDR). V druhé sestavě se nepovedly první tři hody a pak už to docela šlo. Ikdyž máme více bodů z druhé sestavy, přišlo mně, že první se nám povedla lépe. Z našeho výkonu jsem moc spokojená asi i víc než z Tovačova. Řekla bych, že se nám to podařilo lépe než v Tovačově.  Kerrys byl jako vždycky nadšený a moc se snažil (ikdyž teda v Tovačově lépe chytal, ale ta náročná cesta ho omlouvá). První kolo minidistance se nepovedlo - 8,5bodů, druhé už bylo lepší 12,5bodů.
Akce to byla parádní, sešlo se kolem tisícovky návštěvníků a teda fresstylové výkony TOP 10 byly úžasné. Kolem poledne proběhly ukázky psích sportů - agi, fly, parádní freestylová sestava Marcuse Wolffa a dogdancing v podání krásného maliňáka.
Jsem ráda, že jsem na tuto akci jela. Mamka se nakonec rozhodla jet taky a frisbee ji docela zaujalo. Domů jsem se vracela spokojená, ale strašně utahaná. Kerrys se ve vlaku vyspal a cestou z nádraží v parku už zase lítal za tenisákem.
 
 

Turnaj sladkých nadějí (flyball) 
28.6.09, Praha Letňany
 
Pink Pirates 1.divize:
Speed Trial: 2.místo, nej.čas 18,65s
Double Elimination: 3.místo, nej. čas 18,95s
 

O nymburskou tlapku (neoficiální dogdancing závody)  fotky, video - dvojice, jednotlivci, výsledky, fotky, fotky,
20.6.09, Nymburk
 
Nováčci: 2.místo /z 13
Dvojice (s Aničkou a Comikem): 1.místo /z 5
 
 Nikdy jsem nepočítala s tím, že bych jela na dogdancing závody. Z dogdancingu (DD) umí Kerry pár cviků a někdy než Kerrymu hodím míček, tak po něm chci, aby se třeba otočil, udělal sud nebo poprosil.. Jinak jsme DD nijak více netrénovali. Jenže už asi od září jsme s Aničkou přemýšlely o sestavě ve dvojicích, abychom ji mohly ukázat na vánoční akademii ve škole. Bohužel se to nakonec nepovedlo, protože nám do školy nechtěli dovolit vzít psy. Anička sestavu hezky vymyslela a máme ji i nakreslenou na papíře:-) a tak jsme občas na procházkách nějaké sekvence trénovali. No ale ještě v pátek (den před závody) jsme pobíhali za deště na louce u Intersparu a cvičili hlavně teda závěrečná záda (uvidíte ve videu). Naše snažení se vyplatilo a získali jsme 1.místo!
 
Na těchto závodech byla otevřena ještě kategorie pro nováčky, kteří se ještě nezúčastnili žádných DD závodů. Uvažovala jsem teda o tom, že se přihlásím s Kerrym ještě do jednotlivců. Moc se mi do toho nechtělo, protože jsme líná vymýšlet nějaké sestavy ve frisbee na freestyle natož ještě na DD (ze mne asi nikdy choreograf nebude..) Nakonec jsem v den uzávěrky (14dní před závody) asi v deset večer poslala přihlášku i do nováčků. V pondělí (5 dní před závody) jsem si konečně našla hudbu, v úterý jsem ji nastříhala a vymyslela začátek sestavy, ve středu jsem měla vymyšlenou asi půlku, ve čtvrtek jsem tu první půlku s Kerrym zkusila a zjistila jsem, že nám to vůbec nevychází do hudby a celkově mně to připadalo takový divný a tak jsem přemýšlela o tom, že nás odhlásim. No a v pátek (den před závodem) jsem domyslela nějak i druhou půlku s koncem a asi dvakrát jsem to s Kerrym "zatancovala" a v sobotu jsme jeli na závody:-D  Protože jsem přihlášku posílala jako poslední, tak jsme začínali uplně první. Na jednu stranu to byla výhoda v tom, že jsem si ještě nestačila uvědomit, že jsem na závodech a tak jsem nebyla vůbec nervozní. Závodní plac byl ohraničený páskou, což nám třeba ve dvojicích s Aničkou pomohlo, že jsme nebyli tak daleko od sebe (na trénincích jsme se většinou dostaly od sebe dost daleko a pak jsme to nestíhaly do hudby). V jednotlivcích mi ta páska zase vadila, protože se mi tam nevešla chůze u nohy a musela jsem ji zalomit nějak do rohu, tak to pak vypadalo spíš jak chůze od nohy..  Neměla jsem kostým a ani jsem se rozhodčím na konci sestavy nepoklonila, za co bych se měla já stydět, jelikož jsem deset let tancovala a kostým a poklona na závěr byla na všech vystoupeních samozřejmostí.
 
Tyto závody byly super i proto, že končily v poledne, takže jsme měly ještě zbytek půl dne. Prozkoumaly jsme Nymburk a zjistily, že je to moc pěkné město (hlavně na Špičce se mi líbilo:-) Ulovily jsme sedm kešek a relaxovaly jsme na "Sahaře" (více ve fotkách). Večer jsme se vrátily zpátky na cvičák, kde nám nymburští přichystali dobrou večeři, postavily jsme si stan a potom jsme koukali na freestylová videa z Wroclawi. V neděli ráno jsme potrénovali frisbee a po poledni jsme odjížděli domů. V Nymburku jsme si to jako vždy užily skvěle. Doufám, že dopřístě nymburští seženou kolo a pojedem do Nymburka na coursing:-)
 
 

Mezinárodní mistrovství BCCCZ v agility   výsledky, fotky, fotky,
13.6.-14.6.09, Rozkoš u České Skalice, rozhodčí: Carl de Rouck a Ronald Mouwen
 
so:
Special Trial 1 Agility: 52.místo /z 152 (2chyby)
Individual A1 Jumping: DIS
Teams agility: DIS
Special Trial 2 Juming: DIS
 
ne:
Tachyon Trophy A1 Jumping: 9.místo /z 68 (1chyba)
Individual A1 Agility: 26.místo /z 68 (2 chyby)
Teams Jumping: 1chyba
 

Sultán Cup  výsledky, fotky,
6.6.09, Rýzmburk
 
Jumping: 7.místo /z 38  (1chyba - shozená laťka)
Zkouška LA2: 2.místo /z 17  (čistý běh)
Agility: 12.místo /z 38  (2chyby - zona na kladině, tu druhou chybu nevím)
 

European Flyball Championship 2009   výsledky, fotky, fotky,
29.-31.5., Putte - Belgie
 
Pink Pirates, 4.divize:
Speed Trial - 5.místo
Double Elimination - 3.místo, nej.čas 18,89s
 

OPSION 004   výsledky+fotky
23.-24.5.09, Rozkoš u České Skalice, rozhodčí: Iveta Lukáčová a Roman Lukáč
 
Pro mě to byly určitě jedny z nejlepších agility závodů asi hlavně kvůli tomu prostředí - spousta prostoru kolem a spousta vody:-) Závody jsme si opět skvěle užili. Kerry běhal hezky, občas nekdy spadla laťka a nebo jsem zase někde zaváhala.
so:
Jumping: 29.místo /z 64 (1chyba)
Zkouška LA2: 13.místo /z 23 (2chyby)
Agility: 23.místo /z 63 (2chyby)
ne:
Agility: DIS
Zkouška LA2: DIS
Jumping: 12.místo /z 54 (čistý běh)
 
V sobotu jsem ještě běhala s Verčinou kokršpanělkou Eimuškou:
Jumping MA1: 2.místo /z 10
Zkouška MA1: 2.místo /z 10
Agility MA1: 1.místo /z 10

DiscDog Fun Weekend  výsledky
16.-17.5.09, Nymburk
 
Další skvělý víkend strávený v našem oblíbeným Nymburku:-) 
 
 
 

8.5.09 Roudnice nad Labem, 9.-10.5.09 Trmice u Ůstí nad Labem
 
V pátek jsme s Dášou a Filipem vyrazili do Roudnice nad Labem podívat se na Mistrovství světa belgických ovčáků. MS BO byl pro mě úžasný zážitek. litovala jsem, že jsme tam nemohli zůstat celý víkend, jeden den byl málo. Poprvé na vlastní oči jsem viděla laekenoise, byla to pěkná mazlivá fenečka. Nejvíce času jsme strávili u agility. Viděli jsme i spoustu vynikajících výkonů na IPU a měli jsme štěstí i na našeho reprezentanta Ladislava Macha s jeho psem Oskarem. Po něm nastoupil i jeden tervík mezi těmi všemi maliňáky. Nejvíce mě zaujal mondioring.
 
 
so+ne:
Pink Pirates - 1.divize:
Round Robin: 4.místo, 12bodů, nej.čas 19,84s
Double Elimination: 4.místo, nej.čas 19,38s
 
 
 

Prvomájový závod agility  výsledky, fotky,
1.5.09, Jičín
 
Jumping: 9.místo /z 35 (1 chyba)
Zkouška LA2: 6.místo /z 13  (2chyby, 1odmítnutí)
Agility: 3.místo /z 35  (čistý běh)
 

Royal Cup   video, výsledky, fotky,
25.4.09, Nymburk
 
Jumping: 15.místo /z 38 (3chyby)
Zkouška LA2: 1.místo /z 14 (1odmítnutí)
Agility: DIS

3. Kirican DiscDog Freestyle  fotky, výsledky, video
19.4.09, Tovačov u Olomouce
 
Freestyle Starters: 3.místo /z 13
Super MiniDistance: 17.místo /z 35
 
  Na naše první závody ve freestylu jsme vyjížděli z Hradce v sobotu odpoledne ve složení 4 lidí (já, Terka, Verča a Anička) a pěti borderáků (Kerry, Sparkýsek, Comík, Dipík, Rendy). Jelo se jedním autem obloženým ze všech stran karimatkami, stany, spacáky, batohy. V kufru namačkaný na sebe jeli Rendy, Kerry a Dipík, Comík byl vzadu pod nohama a Sparkýsek vpředu. Po necelých 2hodinách jsme dorazili do Tovačova, vyvenčily jsme psy, postavily stany a šly jsme posedět k ohni k ostatním. Mezi prvními jsme kolem půlnoci odešly spát do studených stanů. Přes noc mi kupodivu zima vůbec nebyla, jen ráno při vylézání ze spacáku. Už od rána svítilo sluníčko a tak to vydrželo přes celý den a bylo skoro i bezvětří.
 
  Dogfrisbee a hlavně freestyle je opravdu jeden z divácky nejatraktivnějších sportů. Po celý den jsme měli možnost sledovat parádní sestavy (bohužel zrovna nejlépe ohodnocenou freestylovou sestavu Yvony a Chase jsem neviděla:-(  . Pes, který mě nejvíce zaujal, byla Kubova Puňťa (Putee Deabei). Moc se mně líbil ten její projev, všichni psi za disky běhali nadšeně a rychle, ale ona jak při distancích tak i při freestylu pelášila bezvadně rychle. A taky se mi líbilo, jak při distancích i po chycení disku, makala rychle zpátky. Na závodech byl Kerryho příbuzný Jimík - Ed James Appaloosa Hardy Horde (maminka Jimíka je Jennynky-Kerryho mamky ségra, takže jsou to asi bratranci). Jimi je skvělý skokan jako Kerry, takže bych docela řekla, že se asi to skákání taky trošku dědí. A když jsem někdy dávno viděla skákat Jennynku za disky, tak má přesně stejný styl skoku jako kluci.   Bylo se opravdu na co koukat, doporučuji se jet podívat na nějaké freestylové závody, nebudete se vůbec nudit;-)
 
  My jsme začínali 1.kolem freestylu. Z prvního kola jsem teda neměla moc dobrý pocit, hlavně kvůli tomu, že mi tam Kerrys špatně dopadl při odrazu od nohy. Neměla jsem ho tam vůbec dělat, moc ho ještě neumíme. Kerry ho zvládá pouze z klidu, i když jsem ho tam docela přibrzdila, tak to stejně nestačilo, takže se špatně odrazil a já jsem ještě blbě hodila disk. Ten pád mě docela rozhodil a dokonce sestavy jsem se tam nějak motala a házela někam disky. Uplně jsem zapomněla na dogcatch a ani vault od zad se nepovedl. Pak následovalo pro nás 1.kolo Super MiniDistance a  zároveň minidistance započítaná do freestylu. Ta se nám povedla, já jsem naházela a Kerrys nachytal 13,5 bodů, čímž jsme se po prvním kole SMD umístili na 10.místě!  Druhé kolo freestylu, si myslím, že bylo rozhodně lepší. Terka o polední přestávce zkoušela různé triky z capoeiry, takže mě napadlo ještě pár minut před sestavou, že zkusím ze sedu (po overu přes nohu) hvězdu (přemet stranou). Hvězda se povedla, jenže jsem to s Kerrym nikdy nezkoušela, byl zmaten co to dělám, takže to asi moc efektivní nebylo (dopříště to dopilujem a nějak více navážem dál). Nezapomněla jsem na dogcatch a povedl se i odraz od zad (od nohy jsem tam už samozřejmě nedávala) a celkem mně přišlo, že to bylo více plynulé. Druhé kolo SMD se mně už moc nepovedlo, většinu hodů jsem naházela do země, nakonec z toho bylo 9,5 bodů a s celkovými 23body jsme se umístili na 17.místě. To, že jsme skončili ve freestylu 3. jsem vůbec nečekala a bylo to pro mě milé překvapení (od 2.místa nás dělily pouze 3desetiny bodu).
 
  Závody jsme si všichni skvěle užili (teda jen se trochu protáhly, vrátili jsme se až v deset večer). A příští rok se do Olomouce rádi vrátíme:-) Kerry teď chvíli disky neuvidí a já budu pořádně trénovat distanční hody do Nymburka (snad někdy dohodím na čtyřku - 36,6m...).
 

JARO 2009  video, fotky, fotky, výsledky
4.4. Hradec Králové, rozhodčí Eva Plíštilová a Slávka Podmolová
 
Jumping 1: DIS
Jumping 2: DIS
Jumping 3: 24.místo /z 59 výborně, 1chyba
 
Parkury byly pěkné - prostorné, běhavé. Slalomy se nám vůbec nedařily. A teda nechápu, proč Kerry v druhém jumpingu pokosil snad všechny laťky, jestli byly výšše než na jakých trénujeme... Závody jsme si opět skvěle užili, kluci (Kerry a Comik) si zaplavali (teda spíš zaskákali- voda byla docela mělká) v takové ne zrovna čisté tůňce a viděli jsme spoustu krásných žabiček - fotky, Kerry málem jednu sežral...
 

Jarní Hloubětínské dvojzkoušky  video
28.3. Praha, rozhodčí Jitka Novotná
 
1.běh: zkouška LA2 DIS
2.běh: zkouška LA2 DIS
 
Dneska jsme poprvé startovali v kategorii LA2. První parkur oproti druhýmu docela šel. Byl tam ošklivý náběh do slalomu. Diskli jsme se, když jsem se snažila stočit Kerryho kolem bočnice, jenže hned vedle byla další překážka, takže jsme se tam nevešli a Kerry tu skočku skočil zpátky (když jsem pak koukala na video, tak místa tam bylo víc než jsem si myslela, ale pohla jsem se moc brzy, a proto Kerry skočil zpátky). Doufala jsem, že třeba druhý parkur bude hezčí a lehčí.. No jenže jsem si jaksi neuvědomila, že už je to kategorie A2 - druhý parkur byl ještě o dost težší než první. Bylo tam spoustu věcí, ktreré jsme nikdy netrénovali (třeba rozlišovačka tunel ačko.) Tento parkur nikdo z kategorie large nedoběhl!
Naše 4 týmová výprava (já+Kerry, Vladana+Jenny, Martina+Erik a Bořik+Ange) si z těchto dvojzkoušek přivezla zpátky do Hradce 8 diskvalifikací:-D
 

OPSION 003    video, výsledky+fotky
21.-22.3. Hradec Králové, rozhodčí  Alice Glöcknerová
 
so: jumping (1odmítnutí), zkouška LA1 6.místo výborně (1 chyba), agility - DIS
ne: agility (1odmítnutí, 3 chyby), zkouška LA1 - DIS, jumping - DIS
 
Na těchto závodech se nám moc nedařilo. Postupové rychlosti se stanovovaly koeficienty, takže jsme měli v doběhlých otevřených bězích docela
dost trestných bodů za čas. Kerry totiž neběhá naplno, protože si je nejistý, co tam na něj zase vymyslím. Moje povelová technika je hrozná, většina mých povelů je zmatená a říkám je pozdě a někdy neřeknu nic (např.: v sobotním jumpingu, když jsem Kerryho stočila kolem bočnice, tak jsem neřekla tunel, Kerry se na mě podíval a když zjistil, že mu nic neříkám, tak si běžel dál kolem tunelu...)  Slalom je náš další problém už od tý doby, co jsme začali běhat (takže asi 1,5 roku), potřebovali bychom ho cvičit tak aspoň obden, aby si ho Kerry pořádně zafixoval a ne jen párkrát za měsíc na cvičáku. Bohužel slalom k dispozici nemám, tak se ho Kerry asi nikdy nenaučí... Jinak bychom měli začít agility víc trénovat ( od listopadu teď do března jsme byli snad jen na 2x) jezdíme jen po závodech, kde zjišťuji, že spoustu sekvencí nezvládáme...
 
Závody jsme si opět skvěle užili a potrénovali jsme i dogfrisbee. V sobotu svítilo sluníčko, takže se nám za pomoci stínu docela dobře dařili vaulty. V neděli jsme taky trošku potrénovali a už nám trochu jde i dog catch.
 
 

O Frisbee Dědy Mráze  celkové výsledky
21.2.09
Hradišťko u Kerska

Dogdartbee - 0 bodů
Minidistance - 8.místo /z 35
miniTimetrial - 4.místo /z 22

V sobotu ráno jsme s částí našeho týmu - Verčou, Aničkou a Luckou vyrazili na naše první (distanční) dogfrisbee závody.
První disciplína bylo dogdartbee - to se mi vůbec nedařilo. Kerry téměř všechny disky vychytal, ale já jsem házela buď úplně
mimo vyznačený terč, nebo moc daleko... Takže jsme nezískali žádný bod. Pak se pokračovalo minidistance. Házela jsem
standartně (na hranici dvojky trojky), Kerry chytil 5 disků z 6ti a většinu chytil ve výskoku, párkrát se mi podařilo hodit disk
i do vyznačeného prostředku - získali jsme skvělých 15 bodů a umístili se zatím na 6.místě! Následovalo semifinále dogdartbee
a po něm pořadatelé vyhlásili timetrial pro ty, kteří se do semifinále dogdartbee nedostali. V timetrialu jde hlavně o čas ( z pravidel:
Podstatou soutěže je dokončit dva úspěšné dvacetiyardové (18,3 m) hody v co nejkratší době.) My jsme se s časem 22,85 umístili
na 4.místě! Po timetrialu začalo 2.kolo minidistance. Moje pravá ruka už byla po tom všem házení unavená a hned první hod jsem zkazila. Kerrymu dlouho trvalo než se mu disk podařilo sebrat (no nakonec jsem si musela pro disk stejně běžet sama:-))  získali jsme
10,5 bodů a s celkovými 25,5 body jsme se umístili na moc pěkném 8.místě.

Už se těším na agility závody do Hradce do jezdecké haly, protože povrch byl super (jen disky ze země se Kerrymu sbírali špatně). Závody jsme si skvěle užili. A možná se ukážeme na freestylových závodech v Olomouci...Halové agility závody  celkové výsledky
14.-15.2.09 Kladno

sobota:
agility - 7.místo /z 57 (čistý běh)
zkouška LA1 - velmi dobře 11.místo/ z 29 (1 chyba a 1 odmítnutí)
jumping - 14.místo /z 57 (bezchybný běh, trest. body za čas)
neděle:
agility - DIS
zkouška LA1 - velmi dobře 8.místo /z 28 (2 chyby)
jumping - 15.místo /z 56 (1 chyba)

 

IX. ročník Vánočního mikulášského závodu
Poslušnost dle BH
ZKO Žamberk
rozhodčí Iveta Skalická

Ovladatel. na vodítku 14 (15)
Ovladatel. bez vodítka 13 (15)
Odlož. v sedě za pochodu 9 (10)
Odlož. v leže s přivoláním 9 (10)
Dlouhodobé odložení 9 (10)
Celkem bodů 54 (60)
Pořadí 3. (asi z 10)

  Po dlouhé době jsme opět vyrazili na závody poslušnosti tentokrát v kategorii BH. Den před závody jsem myslela, že ani nepojedeme. Bylo hrozné počasí, a taky mě moc nelákala představa, že budu muset vstávat ve čtyři ráno, abych stihla na pátou vlak. Nakonec jsme ale jeli. Už ve vlaku jsme potakli dva nadšence, kteří se taky chystali do Žamberka na závody (Terka s Britou-něm.ovčák a Simona s Nickem-labrador). Na cvičák jsme dorazili mezi prvními, tak jsme si mohly vylosovat i jako první číslo. Já si vytáhla 1:-(
 
 Chůze u nohy byla pěkná, Kerry šel těsně u nohy a oční kontakt tam byl téměř po celou dobu (jen ze začátku klusu se nejdřív podíval před sebe na cestu...) Bodíky nám byli strženy za obraty čelem vzad (Kerry si udělal větší oblouček než by měl), a taky při chůzi bez vodítka za pomalejší u sednutí. Skupinka, kterou jsme poprvé a naposledy zkoušeli na MišMaši v létě, byla bez problémů. Při odloženích za pochodu jsme měli strženy body kvůli mé chybě - při povelu (seď nebo lehni) se trochu natočím ke Kerrymu. Na to mě pak upozornila paní rozhodčí, já si to do té doby vůbec neuvědomila. Dlouhodobé odložení bylo dobré. Nejvíc mě potěšilo, že si Kerrys
 
nelehl na bok, ale celou dobu ležel jak sfinga. Bod nám byl stržen, protože si Kerry sedl až na druhý pokus. Při tréninku jsem mu totiž hned házela míček, když ještě ležel. Takže na závodech, když jsem v jeho očích viděla ten číhací výraz na míček, mi bylo jasný, že si nesedne. Byl v transu na čekající míček, tak nevnímal, co říkám...
 Měli jsme stejný počet bodů s ještě jedním psem (teda fenkou bílého švýcarského ovčáka - Benji), ovladatelnost bez vodítka jsme měli taky stejně obodovanou, tak jsme losovali o druhé a třetí místo...
 Paní rozhodčí nás pochválila za moc pěknou poslušnost. Závody byly skvělé, vyšlo nám i počasí. Možná pojedeme i příští rok...

 Já jsem se přesvědčila, že Kerryse poslušnost opravdu baví. Když si vzpomínám na naši otřesnou poslušnost před rokem a půl (závody v Chlumci), tak jsem teď moc ráda, že jsme konečně v té fázi, kdy je Kerrymu jedno jestli půjdem běhat agi, stopovat, házet frisbee nebo cvičit poslušnost. Samozřejmě je pro něj pořád nejlepší zábava flyball a obrany, tam zapomíná, že existuju, a žije jen pro flyball nebo kousání na syčáka (ale už se to vnímání na mě stále víc zlepšuje:-)).


Otevřené mistrovství BCCCZ
10.8.08, Brno

Pink Pirates, 1.divize:

Speed Trial: 6.místo, nej.čas 20.19
Double Elimination: 6.místo

 

Purina Proplan Cup výsledky a fotky
19.-20.7.08 Mladá Boleslav

 

 

sobota:
Agility - DIS
Zkouška LA1 - výborně, 3.místo (1odmítnutí)
Jumping - 15.místo (1 chyba)

neděle:
Agility - 4.místo (čistý běh)
Zkouška LA1 - velmi dobře, 7.místo ( 1chyba a 1 odmítnutí)
Jumping - 16. místo (1chyba a 1 odmítnutí)
 

10. mistrovství Evropy ve flyballu 2008 odkazy na fotky a reportáže, výsledky

4.7. - 6.7. 08 Mladá Boleslav, družstvo Pink Pirates

4.divize:
Round Robin - nej. čas 19.28, 2. místo
Double Elimination - nej. čas 19.16, 4.místo


Turnaj sladkých nadějí (flyball) celkové výsledky: 1.div. - ST, 1.div. - DE, fotky,
22.6.08 Praha Letňany, družstvo Pink Pirates

1.divize:
Speed Trial - nejlepší čas 19.59, 4.místo
Double Elimination -
nejlepší čas 19.30, 1.místo


Sirius cup (ofic. agility závody) celkové výsledky, fotky, fotky, fotky
7.6. 08, Opatovice nad Labem , rozhodčí Petr Rybář

Jumping -DIS
Zkouška LA1 - výborně, 2.místo
Agility - 5.místo

 

9. Mezinárodní mistrovství BOC ČR celkové výsledky
31.5.-1.6. 08, Česká skalice

Kategorie youngies:

Jumping - 12.místo
Jumping 2 Tři sestry - 8.místo
Agility - 11.místo

Celkově 7. místo


Hradecké hopkání (neoficiální agility závody)
18.5. 08, HK Věkoše

Kategorie závodníků:
Agility - 1. místo
Jumping - DIS

Celkově 2. místo

Neoficiální agility závody
11.5.08, Opatovice nad Labem

Kategorie závodníků:
Jumping - 4. místo
Agility - 1. místo


Hop Sem - Hop Tam celkové výsledky, fotky, fotky
10.5.08, Sezemice, rozhodčí Zdeněk Spolek

Jumping - 5.místo (v kategorii LA1)
Zkouška LA1- DIS

Agility - DIS

Ve čtvrtek a v pátek před závody v Sezemicích jsme měli trénink s Martinou Kučerovou, tak jsem ani nepočítala s tím, že bychom jeli. Ale Verča mi opět nabídl, že můžu běžet místo Dreaminky. Nakonec jsem se v pátek večer rozhodla, že pojedeme. Kerrys byl celkem utahaný, takže první běh byl takový nijaký - 2 shozené laťky a běžel docela pomalu. Zkouška byla super. Před zkouškou jsem si s Kerrym pořádně pohrála a tak běžel docela i rychle a pěkně. Ale celý jsem mu o zkazila. Po jednom krizovějším místě, kde jsem to dobře uhlídala, byla už jen taková lehká část - mírně do oblouku s rovinkou do konce. Jenže jedna skočka před tunelem byla trochu mimo a já na ni úplně zapomněla a běžela jsem rovnou k tunelu. Kerry teda na tu skoučku mířil, ale když viděl, že jsem ho na ni nijak neupozornila a běžím na tunel, tak mě poslechl... Před agility jsem ho pořádně rozdováděla a pak běžel i rychle... Celou trať jsem si na prohlídce prošla tak jak Kerry běhá normálně. Jenže od začátku to nějak napálil a já se mu tam motala pod skočkama. Diskl nás tunel, kam jsem doběhla později, tak si Kerry vybral bližší díru... Jinak jak mi říkala Verča, budu se muset naučit improvizovat na parkuru podle toho jak Kerry zrovna rychle poběží. Jsem zvyklá, že ho většinou stíhám, tak všechny zóny, náběhy do slalomu a jiný věci mám ohlídaný. Teď jsem zjistila, že ho budu muset před každým během pořádně vyhecovat, aby začal zrychlovat a tak se musím naučit i jinak ho vést...

 


Rychnovský Rarášek (ofic. agility závody) celkové výsledky, videofotky 
3.5.08, Rychnov nad Kněžnou, rozhodčí Eva Plíštilová

Jumping - 5.místo
Zkouška LA1 - výborně, 3.místo
Agility - 14.místo

Celkem - 6.místo

Taky jsme na těchto závodech běhali za Dreami. Jumping byl čistě zaběhnutý (v naší kategorii LA1 bychom skončili 1.) Ve zkoušce jsme měli shozenou jednu laťku. V agility jsem nestihla pořádně doběhnout k houpačce, tak mi ji Kerry kousek nad zemí odskočil → 1 chyba (v kategorii LA1 bychom byli 3.)... Obsadili jsme celkové 6.místo (v LA1 bychom byli 2.) Kerry běhal skvěle a jak se ukázalo, tak není zas pomalý jak to vypadá, v openu měl druhý nejrychlejší čas hned po Bobešovi. Moc děkuju Verče za dobrý rady, bez ní bych to Kerrymu všechno zkazila.


Royal Cup (naše první ofic. agility závody) celkové výsledky
1.5.08, Nymburk, rozhodčí Alice Glöcknerová

Jumping - DIS
Zkouška LA1 - výborně, 1.místo
Agility - 13. místo (jedno odmítnutí)

Závody v Nymburce jsme vůbec neplánovali. V neděli, čtyři dny před závody, se mě Verča zeptala, jestli bych nechtěla jet, že s Dreaminkou nebude závodit. Nakonec jsem se rozhodla, že pojedeme. V jumpingu byl ošklivý náběh do slalomu a ještě z pravé ruky, takže si Kerry běžel radši na skočku, která byla poblíž... Zkouška byla super bez jediné chybyčky. V openu jsem zase neuhlídala náběh do slalomu a Kerry vběhl z druhé strany → 1 odmítnutí... Závody byly bezva, Kerry byl skvěle ovladatelný a vůbec jsem nepočítala, že to takhle dobře dopadne. Musím hlavně moc poděkovat Verče za pomoc při prohlíkách, jak bych měla běžet.

O budějovickou tlapku výsledky flyballovýho turnaje
13.10. 07, České Budějovice

družstvo Pink Pirates

2.divize:
Round Robin - nejlepší čas 20,68, celkem 14bodů - 1.místo
Double Elimination - nejlepší čas 20.08, celkem 3.místo

 

Hradecké hopkání (naše první neoficiální závody v agility)
9.9.07, HK Věkoše

Umístění: 1.
Kategorie:
junioři
Čas: 37,51
Trestné body: 0

Běželi se dva běhy jumping a pak agility. V jumpingu byly tunely a skočky, v agility byla přidána kladina s áčkem. V obou bězích
jsme skončili na prvním místě bez žádných trestných bodů.

 


Flyballový turnaj sladkých nadějí (výsledky turnaje)
24.6.07, Praha Letňany
 

Speed Trial - 11.07, 3. nejlepší čas
1. divize Double Elimination
- 4. celkem

Běhali jsme ve dvojici s labradorem Neem. Před pár týdny na tréniku Kerry začal nabíhat na překážky šikmo velikým obloukem, protože
se začal trochu bát Nea (kluci se spolu nepohodli, když byla na cvičáku háravka). Na turnaji Kerrymu Neo vůbec nevadil, běhal pěkně přímo
na překážky. Kerry i Neo běhali rychle a bez chyb, a tak jsme se dostali do 1. divize. Startovalo se pomocí EJS a obdivuju Lucku (paničku
Nea), protože nezkazila ani jeden start (Lucka vypouštěla první). Turnaj byl skvělý, mě i Kerryho začal flyball ještě víc bavit a flyballu
se budeme určitě věnovat i nadále.


Výsledky dalších hradeckých dvojic:

Jenny - Endží

Speed Trial - 9.99, 1. nejlepší čas

1. divize Double Elimination - 1. celkem

Sam - Bora

Speed Trial - 14.07, 8. nejlepší čas

2. divize Double Elimination - 2. celkem

   


O pohár starosty Chlumce nad Cidlinou
28.4.07

Poslušnost podle ZZO

22. místo z 30 účastníků
47 bodů z 60

 

Přivolání  

6  (10) 

Ovladatelnost na vodítku 

7  (10) 

Sedni, lehni (u nohy) 

8 (10) 

Za pochodu odložení v leže 

8 (10) 

Aport volný 

8 (10) 

Odložení 

10 (10) 

 

Celkem 

 

47 (60) Na závody do Chlumce jsme jeli hlavně, abychom si zkusili poslušnost na jiným cvičáku a taky jak to půjde
Kerrymu bez míčků a jiných odměn. V den závodů bylo strašné vedro, a tak Kerry po celou dobu odpočíval ve stínu.
Většina strhlých bodů byla za pomalou reakci. Při přivolání jsem se obávala, jestli se Kerry vůbec na těch 10 kroků
vzdálí. Jakmile jsem řekla volno, Kerry vyběhl pryč ode mě k aportům položeným na zemi. Aporty ho velice zaujali
a přišel až na 3 přivolání a vzal si sebou i tenisák, který tam našel. Pan rozhodčí mi jěště strhl bod za povel navíc (sedni).
Musím ale Kerryho moc pochválit, protože ten tenisák vůbec nepřekousával jako to dělá vždycky. Při ovladatelnosti na vodítku
nám byly strhnuty body za pomalé obraty na místě a taky, že jsem Kerrymu pomáhala pomocí vodítka. Kerry si na povel lehni
lehl moc pomalu a na sedni jsem mu zase pomáhala vodítkem, tak nám byly strženy další dva body. Odložení za pochodu
bylo moc pomalé. Při aportu nám byli strženy body za překusování a za křivé přisednutí. Dlouhodobé odložení bylo v pořádku.
Závody byly moc fajn. Ještě musíme pár věcí do zkoušek dopilovat a zrychlit poslušnost i za vedra.
TOPlist